Dla przybywających

Teren rozgrywania akcji Misterium Męki Pańskiej to Fordońska Dolina Śmierci, która leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, w przestrzeni ukształtowanej przez naturę. Ta właśnie natura pozwala na oglądanie i słuchanie Misterium praktycznie z każdego miejsca, gwarantując doskonały odbiór.

  • Aby dotrzeć na teren widowiska trzeba pokonać pieszo ok. pół kilometra. (Na poniższej mapie przedstawiamy najlepsze drogi dojścia, a także miejsca, gdzie można zaparkować samochody oraz autokary.)
  • Dodatkowo przygotowaliśmy dla wszystkich przybywających stoiska z pysznym ciastem oraz gorącą herbatą i kawą, którą można nabyć składając dobrowolną ofiarę. Pyszności te są dziełem bydgoskich cukierników.
  • Własnymi siłami i talentami stworzyliśmy pamiątki, które będą przypominać to wydarzenie, a także dobrze wprowadzać w okres Świąt Wielkanocnych. Punkty te znajdują się obok stoisk z ciastem oraz herbatą i kawą.
  • Wszystkie grupy zorganizowane, osoby z dalekich zakątków naszego kraju zachęcamy do zaznaczenia swojej obecności w tym niesamowitym wydarzeniu. Na terenie Misterium w namiocie z napisem REJESTRACJA będzie możliwość odbioru specjalnego pakietu dla grup zorganizowanych.
  • Jednocześnie informujemy, że nie ma możliwości dotarcia bezpośrednio pojazdami na teren rozgrywania Misterium. Wyjątek stanowią osoby niepełnosprawne, które po wcześniejszym zgłoszeniu się będą mogły otrzymać przepustkę na tymczasowy wjazd.
  • Bardzo prosimy, by uszanować charakter oraz miejsce rozgrywania Misterium. Przed spektaklem należy wyłączyć telefony, a w czasie jego trwania zachować ciszę. To wydarzenie dla wielu z nas jest głębokim przeżyciem, czasem refleksji i modlitwy. Zakazane jest spożywanie alkoholu, palenie papierosów i przyprowadzanie psów.