Słuchowisko

Od 20 lat w Fordońskiej Dolinie Śmierci, miejscu szczególnym ze względu na męczeństwo Polaków z 1939 roku, odbywa się Misterium Męki Pańskiej. Zrodziło się ono w sercach młodych ludzi, którzy przeżywali swoją formację w Duszpasterstwie Akademickim „Martyria” i pragnęli zaprosić innych do głębszego przeżywania Tajemnicy Zbawienia.

W zeszłym roku byliśmy zmuszeni odwołać to wydarzenie.  W tym roku także nie możemy spotkać się w Dolinie Śmierci w formie tradycyjnej, z udziałem aktorów i widzów. Jednak, choć nie możemy Was zaprosić do nas, to bardzo pragniemy spotkać się i przeżyć wspólnie ten czas.  

Dlatego wychodzimy z propozycją realizacji Misterium w formie słuchowiska w parafiach, wspólnotach, grupach, które zechcą nas do siebie zaprosić.

Tegoroczne Misterium będzie miało formę nagranego wcześniej  słuchowiska, które będzie powiązane  z jednym z nabożeństw wielkopostnych (adoracją Krzyża, Gorzkimi Żalami lub inną formą, według uznania ks. Proboszcza).

Niech to będzie czas wyjątkowy, czas modlitwy, skupienia i wsłuchania się w to, co Bóg chce powiedzieć każdemu z nas. Mamy nadzieję, że forma dźwiękowa pomoże w odkryciu Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa i w spotkaniu z Bogiem, który nas miłuje.

Scenariusz

Od pierwszego Misterium powstaje na każdy rok nowy scenariusz. W tym roku, doświadczając wszystkich radości i trosk codzienności, dotknęły nas słowa Jezusa, które wypowiedział po swoim Zmartwychwstaniu – Oto Ja jestem z wami. Te słowa stały się hasłem tegorocznego Misterium i zaproszeniem, by na nowo uwierzyć, że to jest prawda – Bóg jest z nami. Zawsze.

Tegoroczne misterium rozgrywa się w trzech przestrzeniach.

Spotkamy się najpierw z Mamą Danusią i jej synem Piotrem, który mierzy się z wyzwaniami codziennego życia. Próbują oni spojrzeć na siebie i świat przez pryzmat szczególnej przyjaźni z Wujkiem, czyli z ks. Karolem Wojtyłą. Ten młody kapłan, który dziś jest Świętym, zabiera swoich przyjaciół, ale także nas, na wędrówki górskie, ale jeszcze bardziej na wędrówkę w głębię swojego serca. Jednak, jak zawsze, najważniejszą przestrzenią Misterium są wydarzenia biblijne – spotkanie z Chrystusem w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu.

Mamy nadzieję, że nowa forma nie będzie przeszkodą w osobistym spotkaniu z Bogiem, który jest, który kocha i daje nam Siebie.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie jesteśmy – zobacz tutaj

Zachęcamy Parafie, Wspólnoty i Grupy by wykorzystać Misterium jako część formacji wielkopostnej. Jesteśmy gotowi przyjechać do was wraz ze świadectwem i doświadczeniem tworzenia misterium oraz z efektami naszej pracy. Chętnie podzielimy się tym, co udało się nam przygotować, spotkamy się z wami i wspólnie pomodlimy.

Szczegółowe informacje – zobacz tutaj